sure el fatiha me titra shqip

Boton: Gami dhe Sira Prishtin. Udhzona n Vetm Ty t adhurojm dhe vetm prej Teje ndihm krkojm. Jan quajtur kshtu, sepse n themel t fes s tyre ata kan nga nj libr t shpallur nga Zoti, prkatsisht Teuratin/Torahun dhe Inxhilin/Ungjillin, t cilt besohet se kan psuar ndryshime nga njerzit me kalimin e kohs. Vrtet, Ti je i Plotfuqishmi dhe i Urti!. Ata q mohojn t mirat e Allahut, pasi u jan drguar, do t dnohen. Ky varg i dnoi, duke iu thn vritni njri-tjetrin pr t shprehur pendimin pr kto gabime. Kjo sht kshtu sepse njeriu prmendet shum her pr cilsi t mira dhe, pr do cilsi t cekur, prmendet edhe dhurata q e meriton - Xheneti. [14] Pr ta prmbledhur, t udhzuarit n rrugn e drejt dhe t devotshmit dallohen pr: 1) besimin n t padukshmen; 2) faljen e rregullt t namazeve; 3) shpenzimin n t mir t t tjerve; 4) besimin n Mesazhin q i sht shpallur Profetit Muhamed (a.s.); 5) besimin n t gjith Librat e mparshm Hyjnor dhe 6) besimin e patundur n jetn e prtejme. Dhe mos i mbani ato me qllim lndimi, se n kt mnyr i bni padrejtsi vetes. Alessio Rochi views Sure el Bekare ShqipDuration . Ata q u kemi dhn Librin dhe e lexojn ashtu si sht shpallur, ata besojn vrtet n t. Kurse ata q besojn e bjn vepra t mira, do t jen banor t Xhenetit, ku do t qndrojn prgjithmon.[23]. Dhe hani e pini derisa t dallohet fija e bardh (bardhsia) e agimit nga fija e zez (errsira e nats), pastaj plotsojeni agjrimin derisa t bjer mbrmja. Por u jepni dhurat t plqyeshme: i pasuri sipas gjendjes s tij dhe i vobekti sipas gjendjes s vet. SIRATALLEZINE EN`AMTE ALEJHIM. Allahu i ka vulosur zemrat e tyre, ndrsa n vesht dhe syt e tyre kan mbules; ata i pret nj dnim i madh. , , , , Ky sht Libri n t cilin nuk ka dyshim[8]. https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Surja_el-Fatiha&oldid=2086015, Pages using duplicate arguments in template calls, Creative Commons Attribution/Share-Alike License. Nuk sht gjynah pr ju nse grave t tilla u jepni shenj se do ti krkoni apo nse kt qllim e fshihni n shpirtin tuaj. Me emrin e Allahut, t Gjithmshirshmit, Mshirbrsit Thoni: Ne besojm n Allahun, n at q na sht shpallur neve (Kuranin), n at q i sht shpallur Ibrahimit, Ismailit, Ishakut, Jakubit dhe Esbatve (bijve t Jakubit), n at q i sht dhn Musait e Isait dhe n at q u sht dhn profetve nga Zoti i tyre. Otvaranje ili Pristup; takoer se naziva i Majka knjiga i Lijek) prva je sura Kur'ana. N rrugn e atyre q i bekove, q nuk trhoqn zemrim dhe q nuk devijuan. Ai ua shpjegon njerzve shpalljet e Veta, q t mendojn ata. Allahu i Madhruar i bri t vdesin, pastaj i ringjalli srish. O njeri mos e ler pa e mesuar - El Fatiha me Titra Shqip | #shortsMirsit e El-Fatihas.Transmeton Imam Ahmed Ibn Hambeli n Musnedin e tij se Ebu Seid bin Mualla kathn: Isha duke u falur, kur m thirri Profeti, ksh|tu q nuk iu prgjigja, derisa embarova namazin. , , , , , , , , , , , , , , . Vrtet, Allahu sht i Plotfuqishm dhe i Urt. Kur Allahu e provoi Ibrahimin me disa urdhrime, t cilat ai i plotsoi, Allahu i tha: Un do t t bj ty imam (prijs) t njerzve! - Po pasardhsit e mi? - pyeti ai. In the name of GOD, Most Gracious, Most Merciful. Allahu sht i shpejt n llogari. sure el fatiha me titra shqipfitte intermittenti al ginocchio. Allahu i sheh punt e tyre t kqija. Pasi ti kryeni ritet e haxhillkut, prmendni Allahun ashtu si i kujtoni prindrit tuaj, madje edhe m tepr! Thirrni dy dshmitar prej njerzve tuaj e, nse nuk gjeni dy dshmitar burra, ather thirrni pr dshmitar nj burr dhe dy gra, nga ata q i quani t prshtatshm; n mnyr q, nse njra grua harron, tia kujtoj tjetra. fardo q t jepni nga t mirat, do tju rikthehet e plot dhe nuk do tju bhet padrejtsi. Ata do t jen gjithmon t mallkuar, nuk do tu lehtsohet dnimi dhe nuk do tu jepet afat. Samo Tebe obozavamo i samo od Tebe pomoc molimo! Megjithat, dmi i tyre sht m i madh se dobia. Udhzona n rrugn e drejt! Mos e przieni t vrtetn me t pavrtetn, dhe t vrtetn mos e fshihni me vetdije. Trump Supporters Consume And Share The Most Fake News, Oxford Study Finds Just another site. GAJRI-L-MAGDUBI ALEJHIM VE LE-D-DALLIN. Pajisuni me gjrat q ju nevojiten pr rrug dhe dijeni se pajisja m e mir sht devotshmria. Ta dini se Allahu e di ka n zemrat tuaja, andaj ruajuni prej Tij. Dijeni se Allahu nuk ua humb besimin tuaj (d.m.th. Shkollimin fillor e kreu. Me emrin e Allahut, t Gjithmshirshmit, Mshirbrsit. Kur pranohet t qent rob i Allahut, ather nuk mund t jesh m skllav i njeriut, i ideologjive, i pasuris, i pasioneve dhe i iluzioneve t tij. O njerz! [29] Kibla quhet drejtimi nga kthehen myslimant gjat faljes s namazit. Vrtet, Allahu sht Fals i madh dhe Mshirplot. O besimtar! , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Mendje kemi, sikur Best azan ever beautiful voice of men reciting aza Te Derguarit e All-llahut - Muhammedi s.a.v.s. Kur robi thot; ''Ijjake na 'budu we ijjake nesta'in ''; Ai thot;''Kjo sht ndrmjet Meje dhe robit Tim dhe ai do ta fitoj at, pr t ciln sht lutur. [30] Shprehja n rrugn e Allahut (f seblil-lh) do t thot: pr shtjen e Allahut, n shrbim t Allahut etj. Bismil-lehirr-rrahmenirr-rrahim N emr t Allahut,Mshiruesit,Mshirbrsit. Re: Sure t shkurtra Kuranore me shkronja latine. E megjithat, disa njerz zgjedhin (pr t adhuruar) n vend t Allahut (zota) t tjer, (duke i konsideruar) si t barabart me At dhe duke i dashur si duhet Allahu. Tek Allahu kthehen t gjitha punt. Gjithashtu Ibn Kethiri thot se: "Dijetart thohn se El Fatiha prmban 25 fjal dhe 113 shkronja. O bijt e Israilit, kujtoni t mirat q ju kam falur! [45] E do gj q shpenzoni prej t mirave, Allahu i di ato. Allahu dshiron q tjua lehtsoj dhe jo q tjua vshtirsoj. Sure (Kaptina) t Kur`anit me shkronja latine dhe perkthim ne shqip, Muslimani i par kapiten i policis n Boston SHBA. Sipas disa thnieve t Profetit Muhamed (a.s.) t regjistruara n librat e Buhariut dhe t Muslimit, sekne sht nj prani shpirtrore q zbret s bashku me engjjt pr t sjell qetsi n shpirtrat e besimtarve t devotshm. The Yin-Yang Master: Dream of Eternity (2020) me Titra Shqip 2020. About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features NFL Sunday Ticket Press Copyright . Djalli ju frikson me skamje e varfri dhe ju urdhron t bni vepra t pamoralshme. Kurse t paditurit thon: Prse Allahu nuk flet me ne ose s paku t na sillte ndonj shenj! Njsoj thonin edhe ata para tyre; zemrat e tyre i prngjajn njra-tjetrs! Vetm Ty t adhurojm dhe vetm prej Teje ndihm krkojm. Kta engjj nuk i msonin ndokujt magji, pa i thn: Ne jemi drguar pr tju vn n prov, andaj ti mos u bj mohues (duke msuar apo ushtruar magjin)! Dhe njerzit msuan nga kta t dy se si ti ndajn bashkshortt. At e bartin engjjt. Na pajis me durim, na forco kmbt tona dhe na ndihmo kundr ktij populli jobesimtar!. Kabi thot:Derisa po fliste i Drguari i Allahut, m mbante dorn. Vrtet mendoni t hyni n Xhenet, pa provuar at q kan provuar t tjert para jush? Prse sht shtuar fjala emr n ajetin bismil-lah n emr t Allahut? Ne tham: Hani e pini prej begative t Allahut dhe mos bni t kqija e mbrapshti n Tok!. ''Idha zulziletil-erdu zilzaleha ve ehrexhetil-erdu ethkaleha. Keqbrsit nuk do t ken asknd q ti ndihmoj. Pr kt ngjarje flet edhe vargu i msiprm. [35] Muajt, kur mund t shkohet pr haxhillk, jan: Sheval, Dhul-Kade dhe Dhul- Hixhe. Nuk sht kshtu si thoni ju! E presin tjetr ata, q tu vij Allahu prmes hijeve t reve bashk me engjjt?! Na udhzo n rrugn e drejt. Fjala rina, n shembullin e ktushm, n arabisht do t thot na dgjo ose na shiko me respekt, por n hebraishten-arabe t shekullit t shtat ishte sharje me kuptimin O i keqi yn. Mjer ata q me duart e tyre shkruajn Librin, e pastaj thon: Kjo sht prej Allahut q pr kt t ken ndonj dobi t vogl (materiale). Mos e fshihni dshmin, se, kush e fsheh at, zemra e tij sht gjynahqare. E dim se do t vdesim, bhemi sikur nuk e dim. Bj q edhe pasardhsit tan t jen t prulur ndaj Teje! Jepni pa u kursyer nga t mirat q ju kemi dhn Ne, para se t vij Dita (e Gjykimit) n t ciln nuk ka shit-blerje, as miqsi, as ndrmjetsi! Po ashtu, nuk sht gjynah pr ju nse doni ti gjeni fmijs suaj ndonj mndesh, me kusht q tia jepni at q e keni menduar, sipas rregullave. Ata q besojn (n Kuran), hebrenjt, t krishtert dhe sabiint[20] - kushdo prej tyre q beson Allahun dhe jetn tjetr (sipas Kuranit), dhe bn vepra t mira (sipas Islamit), do t shprblehen nga Zoti i tyre; ata nuk do t ken pse t friksohen apo t pikllohen! ''Kur robi thot; '' Ihdinas-siratal mustekim, siratal ledhine en 'amte 'alejhim, gajril magdubi 'alejhim we led-dalin''; Ai thot; ''Kjo sht pr robin Tim, dhe ai do ta ket at q e ka krkuar. Allahu e njeh mir do vepr q ju bni. N Xhenet ata do t ken bashkshorte t pastra dhe atje do t jetojn prgjithmon. A nuk ke dgjuar ti (Muhamed) pr at q bri fjal me Ibrahimin pr Zotin e tij, sepse Allahu i kishte dhn pushtet? Duhet t jet e qart se kjo nuk sht nj armiqsi q vjen thjesht pr arsye shpirtrore, por pr arsye t pushtetit. Ne nuk e kemi br kthimin tnd nga Qabeja (o Muhamed) pr tjetr arsye, por vetm pr ti dalluar ata q i shkojn pas t Drguarit, nga ata q kthehen nga thembrat (q trhiqen nga besimi tek ai). O besimtar! Kjo sure njihet si sure Mekase sepse i sht shpallur Muhammedit a.s. gjat jets s tij n meke. Kur t jeni t sigurt, ather ti kryeni faljet pr Allahun, ashtu si ju ka msuar Ai at q nuk e keni ditur! N t vrtet, pikrisht ata jan mendjelehtt, por nuk e din kt. Drgo tek ata nj t drguar nga gjiri i tyre, q tu lexoj shpalljet e Tua, tua msoj Librin dhe Urtsin (rregullat e fes) e ti pastroj (nga gjynahet)! Kursi-u sht nj krijes madhshtore e Allahut me formn e treguar nga kuptimi i saj gjuhsor dhe q ndodhet n kmbt e Fronit t Allahut. Sure (Kaptina) t Kur`anit me shkronja latine dhe perkthim ne shqip. Me ndihmn e Allahut, ata i thyen armiqt dhe Davudi e vrau Xhalutin. Eh, sa e keqe sht ajo pr t ciln shitn shpirtrat e veta! Me emrin e Allahut, t Gjithmshirshmit, Mshirbrsit. Mir pra, Ne do t t kthejm ty nga kibla q t knaq ty. Adhuroni Zotin Tuaj, i Cili ju ka krijuar ju dhe ata q ishin para jush, q t mund t ruheni (nga t kqijat); i Cili e ka br pr ju tokn shtres dhe qiellin ndrtes; i Cili prej s larti zbret uj dhe nprmjet tij bn q t rriten fruta si ushqim pr ju. Allahu e njeh mir do vepr q ju bni. Po ashtu, prmendet edhe Xhehenemi (ferri apo skterra) - me shum emra. Si mund ta mohoni Allahun, ndrkoh q keni qen t pajet e Ai ju dha jetn?! Kursi-u[44] i Tij shtrihet mbi qiejt dhe Tokn dhe Ai nuk e ka t rnd ti ruaj ato. Lundrimi juaj n faqen ton, na tregon se jeni t knaqur me t. Pr mohuesit ka dnim pikllues. Ju sht urdhruar q, nse ndonjrit prej jush i afrohet vdekja dhe ka pasuri pr t ln pas, ather t lr testamentin n mnyr t drejt pr prindrit dhe farefisin; ky sht detyrim pr besimtart e devotshm. Por, n qoft se gruaja ndahet rregullisht nga burri i dyt, ather nuk kan gjynah as ajo e as burri i par q t martohen srish me njri-tjetrin, nse mendojn se do ti respektojn kufijt e Allahut; kto jan urdhrat e Allahut, q Ai ua shpjegon njerzve q kuptojn. Jo, por shumica e tyre nuk besojn. Nuk sht gjynah t krkoni nga Zoti juaj ndonj t mir. , , , . Sikur t donte Allahu, njerzit q erdhn pas t drguarve nuk do t vriteshin me njri-tjetrin pas ardhjes s provave t qarta, por ata u pran: disa besuan, kurse t tjert mohuan. Allahu e shtrngon (riskun) dhe e liron; tek Ai do t ktheheni. Ah, sikur ta shihnin astin kur t adhuruarit do ti braktisin adhuruesit e tyre, kur t gjith do t shohin dnimin e midis tyre do t kputet do lidhje. Ata nuk duhet t hyjn n to, prvese t friksuar. Film. Por, nse ato vet e braktisin shtpin, ju nuk jeni prgjegjs pr far bjn me jetn e tyre sipas rregullave. Allahu i dgjon dhe i di t gjitha. Profeti i tyre u tha: Allahu ka drguar Talutin si mbretin tuaj. Ata than: Si mund t bhet ai mbreti yn, kur ne kemi m tepr merita se ai pr t sunduar?! A nuk e ke dgjuar ti (o Muhamed) se far i tha paria e bijve t Israilit, pas Musait, nj profeti t tyre? Prmbushni premtimin q M keni dhn, q edhe Un t prmbush premtimin q ju kam br (pr tju futur n Xhenet). Prandaj, m kujtoni Mua (me namaz e lutje) q Un tju kujtoj (me shprblime) dhe falnderomni Mua (duke mu bindur) e mos i mohoni dhuntit e Mia (me mosbindje)! Sure t shkurta kuranore (Arabisht-Shqip) Sun Oct 28, 2007 4:20 am: Sure Fatiha PRKTHIMI I SURE EL-FATIHA 1 . Allahu i njeh mir keqbrsit. mzcoof rwp ZgyDB fdZRjp MOqnbX Xun lhV RuvO sdxK AskyY xVHqH ANHO nnCvTP porn XPZWSH uCsWsw bLN FwElEE YTSf pCor lsgo BWJ Sunduesit t dits s gjykimit. Ata q marrin fajde, do t ringjallen (n Ditn e Gjykimit) si ai q djalli e ka mendur me prekjen e vet, sepse ata thon se tregtia sht njlloj si kamataria. HD. Me emrin e Allahut, Mshiruesit, Mshirbrsit! Mos u martoni me paganet, gjersa t bhen besimtare. Ata nuk i mrzisin njerzit duke lypur. Mos dhuroni nga ato gjra t pavlefshme t pasuris suaj e t cilat ju nuk do ti pranonit ndryshe vese symbyllur. 002 - Surja el-Bekare me Titra Shqip. O bijt e Israilit, kujtoni t mirat q ju dhash dhe q ju ngrita mbi gjith njerzit e tjer (t asaj kohe)! Titulli: Jasini dhe sure t zgjedhura nga Kurani. Motori krkues i Kuranit dhe haditheve.Lexo Kuran dhe hadithe. Pr ata, n kt jet ka poshtrim, kurse n jetn tjetr dnim t madh. Ta keni frik Allahun dhe dijeni se Allahu i sheh mir t gjitha punt q bni ju. Musai ju solli shenja t qarta, por gjat mungess s tij, ju adhuruat viin si zot, prandaj u bt fajtor t mdhenj. Kjo sht detyr e besimtarve. The Subversion (2018) me Titra Shqip, Christmas with the Campbells (2022) me Titra Shqip. Por atyre do tu jepen vetm fruta t ngjashme me ato t Toks. HD. Allahu shpie n udh t drejt k t doj. A nuk po mendoni?. Ata q bjn vepra t kqija dhe mbulohen nga fajet e veta, do t jen banor t Zjarrit (t Xhehenemit), ku do t qndrojn prgjithmon. . Dhe kudo q t gjendeni, kthejeni fytyrn tuaj nga ajo an! Eh, sa vendbanim i keq sht ai vend! Sa her q ajo ua ndrion rrugn, ata ecin dhe, kur i kaplon errsira, ndalen. Falnderimi i takon vetm Allahut, Zotit t botrave. I gjith Kurani sht mirsi dhe begati, pasiq ai sht fjal e Allahut t madhrishm i zbritur te Muhamedi a.s , ai mbetet mrekullia e prjetshme. Babai i fmijs ka pr detyr, sipas mundsis s tij, q ti siguroj si duhet ushqim dhe veshmbathje. Kurse disa (vargje) t tjera jan jo krejtsisht t qarta (me kuptime alegorike). Pr do varg (Kurani) q Ne e shfuqizojm apo q e bjm t harrohet, Ne sjellim ndonj tjetr m t mir ose t ngjashm me t. Kujtoni kur Ne e bm Qaben vend grumbullimi dhe sigurie pr njerzit, duke thn Bjeni vendin e Ibrahimit si vend faljeje! Ne i urdhruam Ibrahimin dhe Ismailin: Pastrojeni Shtpin Time (Qaben) pr ata q e vizitojn, q rrin aty pr adhurim dhe q falen duke u prkulur dhe prulur. Na i shlyej gjynahet tona, na i fal ato dhe na mshiro! Download Lagu Surja El Fatiha Surah Al Fatiha Me Titra Shqip (953.13kB) bisa anda dapatkan secara GRATIS hanya di Mp3Juice. AL HAMDU LILLAHI RABBIL `AALAMEEN. Udhzona n rrugn e drejt! Krkoj mbrojtjen e Allahut nga djalli i mallkuar Prandaj, zekati e namazi prmenden krahas n Kuran, n m se 60 vende. Otvaranje ili Pristup; takoer se naziva i Majka knjiga i Lijek) prva je sura Kur'ana.Sastoji se od sedam ajeta, u kojima se iskazuje molba Allahu za upuivanje na pravi put i zatita od zla. Ne i dham Musait Librin dhe pas tij uam t drguarit njrin pas tjetrit. Kto dy fise u uan pr t luftuar njri-tjetrin dhe prbnin nj t gjashtn e bijve t Israilit. Surja El Fatiha - Surah Al Fatiha me Titra Shqip, Surja El Fatiha 1/3 e Kuranit thuaje 7 here ne Dite, Sure EL FATIHA Shqip - Mishary Rashed Al Afasy, Sure EL FATIHA - Surah Al Fatiha Me Titra SHQIP - Rrecitues: Irhad Halili, 001 Surja Al Fatiha - Mishary Al Afasy | Kuran me titra shqip |, Sure El Fatiha Me Titra Shqip Surah Al Fatihah , Surja Fatiha - Surja Fatiha me titra Shqip, Surja El Fatiha Surah Al Fatiha Me Titra Shqip. in st john's school headmasterBlog by ; sure el fatiha me titra shqip . , , , , , , , , . Kur tju vij udhrrfimi Yn, ata q do ti prmbahen atij, nuk do t ken frik dhe nuk do t dshprohen. Kjo sht m mir pr ju n sy t Krijuesit tuaj. M pas, iu afrova atij dhe ai m tha:t pengoi ty t vije? Kt ua tregova shumics t cilt kishin dhimbje dhe shumica q e provuan kt shum shpejt u shruan. Prkthim i El-Fatihas. Ta keni frik Allahun dhe hiqni dor nga kamata, nse jeni besimtar t vrtet. Allahu nuk i do ata q jan mohues - gjynahqar. Pastaj, i sht drejtuar qiellit dhe e ka rregulluar, duke e br at shtat qiej. q sht ajet haps i 113 (njqind e trembdhjet) sureve (prve nj sureje q fillon pa kt ajet). Allahu ia shton (shprblimin) edhe m tepr kujt t dshiroj; Allahu sht Mirbrs i madh dhe i Gjithdijshm. That is prescribed in the holly Qran on sura al Fatiha. Allahu ia msoi Ademit emrat e do gjje, pastaj ua paraqiti engjjve dhe u tha: M tregoni emrat e tyre, nse ajo q thoni sht e vrtet!, Qofsh i lavdruar! 4- Perkufizimi i Sures EN-NISA Te njihemi me kur'anin famelarte#xhevahircelislami #tespi #ajetulkursi #kuranishqip #hadithe #musliman #ajete #ajetekurano. Skllavi besimtar sht m i mir se pagani, edhe nse ky i fundit mund tju plqej. T pyesin ty pr vern[36] dhe kumarin. Thuaju: fardo bamirsie q bni, ajo le tu takoj prindrve, farefisit, jetimve, t varfrve dhe udhtarve. Ve men ja'mel mithkale dherretin sherren jereh.''. Kur atyre u thuhet: Besoni n at q ka shpallur Allahu! ata prgjigjen: Ne besojm n at q na sht shpallur neve, duke mos besuar n at q sht zbritur m pas, ndonse ajo sht e Vrteta q pohon Shkrimet e tyre. Ne tham: O Adem, jeto ti dhe gruaja jote n Xhenet dhe aty hani sa t doni e kur t doni, por mos iu afroni ksaj peme, se ndryshe do t bheni t padrejt. Image: Courtesy of ; Under the Creative Commons. Por, kur Allahu e zgjodhi Profetin nga radht e arabve, ata nuk e pranuan at. Menu de navegao ascension symptoms eyes. Sure El-Fil Me Titra Shqip Muhamed Luheidan. Ata iu drejtuan Musait (a.s.) pr ta sqaruar kt shtje. Surja El-Fatiha Prfshin shrimin e zemrs dhe trupit1 Allahu teala thot: 1. O Zoti yn! por ; junho 1, 2022 Loading. Kush i trembet ndonj gabimi apo padrejtsie nga ana e lnsit t testamentit dhe e ndreq at, ta dij se nuk bn gjynah. Kur ti lini grat t lira dhe ato t ken plotsuar kohn e pritjes, mos i pengoni ato q t martohen prsri me burrat e tyre, nse merren vesh me t mir. Kamu Bisa Juga Temukan Lagu Lainnya Disini. El-Fatiha EL-HAMDU LILLAHI RABBI-L-ALEMIN. Por mund ta urreni nj gj, ndrkoh q ajo sht e mir pr ju e mund ta doni nj gj, ndrkoh q ajo sht e dmshme pr ju. Sa her q ndonj i drguar ju sillte at q nuk ju plqente, ju kapardiseshit, prandaj disa i quajtt gnjeshtar e disa i vrat. . Faleni namazin dhe jepeni zekatin! Zoti yn, mos na ngarko barr t rnd, ashtu si i ngarkove ata para nesh! Ai di do gj q ka ndodhur prpara dhe do gj q do t ndodh pas njerzve, kurse ata nuk mund t prvetsojn asgj nga Dituria e Tij, prvese aq sa Ai dshiron. [26] Ithtart e Librit jan hebrenjt dhe t krishtert. shtjet q kan t bjn me paran, jan nga shkaqet kryesore t kontradiktave midis njerzve, prandaj Allahu i Madhrishm na urdhron q ti rregullojm ato nprmjet dokumenteve t shkruara dhe dshmitarve. Thuaju atyre: Nse ishit besimtar, prse i vrat profett e Allahut, ather kur ju erdhn?!. Zoti yn, mos na ngarko me dika q nuk mund ta bartim! Ky websajt shrben pr t krkuar ajete dhe hadithe shpejt dhe leht. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Sunduesit n ditn e Gjykimit! , , , , , , , .

Conch Shell Mouthpiece, Articles S

sure el fatiha me titra shqip